26.08.2002


Standard ...nie standard..

Sony zapowiada wprowadzenie na rynek (już w drugim tygodniu września) napędu DVD przeznaczonego dla domowych komputerów, który będzie obsługiwał oba konkurencyjne formaty DVD-R/RW i DVD+R/RW. A jeszcze rok temu Sony zarzekało się, że nie planuje wsparcia dla formatu DVD-R/RW w swoich wyrobach...
Od kilku lat trwa wojna formatów. Użytkownik jest w niej pionkiem, liczą się opłaty licencyjne. Ale jest nadzieja. Stworzyli ją Chińczycy swoim EVD (wspominaliśmy o tym). Być może uda im się pogodzić zarówno DVD Forum jak i DVD Alliance i skorzystamy na tym wszyscy. Bo znajdujący się jeszcze w powijakach bluRay już jest oczywiście i "minus" i "plus".
Toshiba i NEC rzucają wyzwanie grupie, której przewodniczy Sony i pracują nad nowym formatem DVD stosującym niebieskie lasery. Pozwoli on na zgromadzenie na płycie ponad cztery razy więcej danych niż może pomieścić standardowa płyta DVD. Co prawda jest to mniej od tego, co proponuje grupa Sony, ale dzięki temu, że płyty mają mieć strukturę podobną do obecnych płyt DVD, można będzie wykorzystać istniejące linie produkcyjne, co pozwoli zredukować koszty. Toshiba zamierza zaprezentować nowy standard jeszcze w tym miesiącu i rozpocząć produkcję stacjonarnych odtwarzaczy od kwietnia 2004 roku (w cenie ok. 200 000 jenów)

źródło:www.cdrinfo.pl


NOWY MODEL MONITORA LG JUŻ W SPRZEDAŻY

W naszej ofercie pojawił się nowy model monitora LG - F700B. Jest to następca modelu 775FT, w którym odrobinę poprawiono parametry i zmieniono wygląd zewnętrzny czyli obudowę na znacznie bardziej estetyczną.


Specyfikacja techniczna:
Typ 17" (16,01" V.I.S.) FLATRON
Plamka 0,24 mm (prostokątna)
Powłoka W-ARAS
Obszar aktywny 325,4 x 244,1 mm
Max. rozdzielczość 1280 x 1024 / 60 Hz
Częstotliwość odświeżania pozioma 30 - 70 KHz pionowa 50 - 160 Hz
Tryby pamięci 11 ustawień fabrycznych, 25 ustawień użytkownika
Sygnał wejścia Video RGB Analog / 0.7Vp-p. / 75 ohms


powrót do strony głównej